DBM-100 / Młyn koszowy pilotażowy, sytuowany pomiędzy maszynami laboratoryjnymi a produkcyjnymi młynami koszowymi.

Dzięki kompaktowej konstrukcji, mocnemu silnikowi, szerokiemu zakresowi prędkości, efektywnemu systemowi sterowania i osprzętowi, DBM-100 jest bardzo wydajną maszyną do procesów mielenia na mokro dla partii 50-100 litrów.

DBM-100 został zaprojektowany z myślą o potrzebach nowoczesnej technologii mielenia na mokro. Głównym celem systemu młynów koszowych jest uproszczenie procesu mielenia, wyeliminowanie potrzeby stosowania dodatkowych trudnych do czyszczenia zbiorników, węży itp. oraz uzyskanie optymalnego rozkładu wielkości cząstek i lepszych wyników w krótszym czasie.

Zasada Działania

Obracająca się tarcza pod koszem zasysa produkt przez wlot w górnej części kosza do komory mielenia, gdzie odbywa się mielenie na mokro. Dodatkowe tarcze mieszające przyspieszają mielenie w komorze mielenia, mieląc przechodzący produkt, powodując poślizg i toczenie się kulek. Produkt przechodzi następnie przez wielkogabarytowe sito szczelinowe, które oddziela materiał od wsadu i zatrzymuje kulki mielące wewnątrz komory mielenia. Dzięki sile odśrodkowej generowanej przez obracającą się tarczę poniżej, zmielony produkt jest wysyłany z powrotem do partii, aby ponownie wejść do komory mielenia od góry kosza.

Zamiast jednego lub dwóch przejść przez konwencjonalny młyn perełkowy z mieszadłem o zmniejszonej przepustowości, skuteczniejsze jest zwiększenie liczby przejść z wyższą wydajnością. DBM-100 działa na tej zasadzie, zapewniając, że cały produkt podstawowy wewnątrz naczynia przechodzi przez komorę mielenia wiele razy podczas pracy. W rezultacie uzyskuje się bardziej jednolity i progresywnie zmielony gotowy materiał o wąskim spektrum rozdrobnienia i intensywności koloru.

Zalety

 • W porównaniu z konwencjonalnymi młynami perełkowymi z mieszadłem, DMB-100 ma wiele zalet. Pozwala to na przejście większej ilości materiału przez komorę mielenia w określonym czasie, co skutkuje znacznym skróceniem czasu mielenia i zmniejszeniem kosztów energii. Dzięki unikalnej konstrukcji komory mielenia i części mieszadła uzyskuje się dużą moc rozdrabniania.
 • Produkty są przetwarzane w tym samym pojemniku od początku do końca procesu, dodatkowe zbiorniki, pompy i systemy rurociągów są wyeliminowane, a operacja wstępnego mieszania jest ograniczona do minimum.
 • Komora mielenia i naczynie mielące DMB-100 są chłodzone wodą za pomocą wydajnego systemu chłodzenia. Pomaga to usunąć nagromadzone ciepło, które powstało podczas przechodzenia produktu przez komorę mielenia. Temperatura przetwarzanego produktu efektywnie spada podczas pracy co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury procesu.
 • Jeśli struktura produktu zmienia się podczas operacji, do kadzi można dodać spoiwo, rozpuszczalnik lub inne pożądane dodatki bez zatrzymywania procesu.
 • Czyszczenie całej komory mielenia i materiału mielącego jest bardzo proste i szybkie.

Funkcje

 • Stal nierdzewna, specjalnie hartowana stal i twarde materiały na wszystkie części mające kontakt z medium, w celu minimalnego zużycia.
 • Szybko poruszające się części wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości.
 • Kompletna konstrukcja ze stali nierdzewnej wykończonej mikropolerowaniem, które bezpośrednio kolidują z produktem, w tym kosza, wału głównego, wałków podtrzymujących i tarczy obrotowej, w celu skrócenia czasu czyszczenia do minimum.
 • Podnoszenie górnej części maszyny sterowane elektrohydraulicznie.
 • Efektywny system sterowania zmienną prędkością z falownikiem.
 • Mocny i niezawodny mechaniczny system mocowania naczyń.
 • Płyta centrująca naczynia, która zapewnia, że ​​naczynie jest obracane centrycznie w stosunku do osi wału, gdy zbliża się do maszyny.
 • Standardowy pneumatyczny system zamykania naczynia z wytrzymałą aluminiową pokrywą, oświetleniem, wizjerem i kołnierzem wentylacyjnym.
 • Standardowy system bezpieczeństwa elektrycznego z przełącznikami elektrycznymi i wyposażeniem dla maksymalnego bezpieczeństwa pracy.
 • Wbudowany, funkcjonalny panel sterujący z przyciskami sterującymi i wskaźnikami cyfrowymi do sterowania parametrami procesu.
 • Zaawansowany system sterowania PLC (system sterowania DSBM z kolorowym panelem dotykowym 3,5 ”TFT-LCD) z opcją wprowadzania danych do sterowania parametrami procesu w szerszym zakresie.
 • Możliwość użycia wszystkich rodzajów różnych mediów dla uzyskania optymalnych rezultatów mielenia na mokro.

MODEL

DBM - 100

Silnik

7,5 kW

Pojemność kadzi

50 - 100 L

Pojemność komory mielenia

3L