Produkujemy następujące części zamienne do młynów własnych i innych producentów: bijaki, noże kruszące, wirniki kruszące, kruszarki wentylatorowe, okładziny, ściernice, kołki/piny, tarcze kołkowe, bijaki wahadłowe, kołki i wały do młynów mieszających, płyty, wały, sita, przesiewacze, lamele zębate, wirniki turbo, pierścienie ślizgowe . . .

          Możemy również dostarczyć te narzędzia do mielenia w lepszej jakości dobierając idealne materiały i stosując specjalne techniki hartowania, dzięki czemu zużycie jest znacznie zmniejszone. Możemy również nadać stali nierdzewnej odporną na zużycie, utwardzoną powierzchnię. Do mielenia na zimno dostarczamy narzędzia wykonane z materiału, który jest odporny na ujemne temperatury, a także może być hartowany.

CZĘŚCI DOSTĘPNE Z NASZEGO MAGAZYNU I WYSYŁANE W NAWET W CIĄGU 24 GODZIN OD ZGŁOSZENIA

Piny/Kołki żłobione/karbowane

W istniejących młynach kołkowych można stosować karbowane kołki zamiast zwykłych kołków okrągłych. Zamiast okrągłego przekroju, kołki tego typu są żłobione wzdłużnie.

 

Zalety

 

Drobniejszy materiał do mielenia (mniejszy rozmiar cząstek)

Kruszenie udarowe połączone z efektem pęknięcia

 

Sposób działania

 

    Powierzchnia, na tym samym obszar kontaktu cząstek, jest większa. Cząsteczki częściej i skuteczniej odbijają się od kołków, zwiększając tym samym wydajność młyna.

    Rowkowanie w kołkach generuje większe turbulencje niż w przypadku kołków okrągłych. Zwiększa to skuteczność operacji kruszenia, ponieważ zderzenie cząstek o siebie powoduje również ich kruszenie.

     Cząsteczki, które odbijają się w pobliżu krawędzi kołka, są odchylane przez kołki okrągłe tylko pod rozwartym kątem, podczas gdy kołki karbowane posiadają rowki. Tam są miażdżone i odrzucane pod ostrym kątem.

     Oprócz miażdżenia uderzeniowego istnieje również dodatkowy efekt: żłobkowana powierzchnia powoduje pękanie cząstek przy uderzeniu. Ten efekt pękania jest szczególnie skuteczny w przypadku materiałów, które są tylko nieznacznie kruche i mogą wymagać chłodzenia.

 

Przykłady aplikacji

    Wszystkie materiały do ​​zmielenia wymagające dokładnego mielenia, np. drobny proszek przyprawowy.

    Doskonałe wyniki mielenia podczas mielenia kriogenicznego, m.in. mi. z produktami lepkoplastycznymi, które wymagają wytworzenia kruchości ciekłym azotem, m.in. tworzywa sztuczne i elastomery.

Serwis

      Naszym priorytetem jest jakość i zadowolenie klienta. Nasze usługi wykraczają daleko poza samą dostawę narzędzi do mielenia i młynów.

Naprawa/modernizacja

    Naprawiamy narzędzia mielnicze (np. dopasowujemy nowe kołki do tarcz kołkowych), a następnie wyważamy je na naszej wyważarce dynamicznej. Remonty przekładni wykonujemy w naszej siedzibie.

Oferujemy również regenerację starych młynów różnych produkcji – zapytaj się o modernizację swojego młyna tutaj