YOKEŞ® – Pro LAB to najmniejszy model z serii Power-Mill. Został zaprojektowany, aby spełnić wymagania dotyczące mielenia na mokro w skali laboratoryjnej i produkcji pilotażowej. Wszystkie parametry mechaniczne potrzebne do wykonania procesów mielenia na mokro są zoptymalizowane pod kątem Pro LAB. Młynek ma również dużą zdolność mielenia i wydajność w porównaniu z modelami produkowanymi w dużej skali.

O sprawności maszyny decyduje energia dostarczana do komory mielenia oraz optymalne jej wykorzystanie do procesu mielenia na mokro. Dzięki optymalnej geometrii komory mielenia i komponentom YOKEŞ® – Pro LAB osiąga wysoki stopień wydajności.

Wydajność wyjściowa całkowicie zależy od przetwarzanego produktu, składu dyspersji, wymaganego stopnia rozdrobnienia, jakości pigmentu, lepkości produktu, szybkości podawania produktu, itp. Dlatego też optymalne wyniki można osiągnąć podczas mielenia.

Funkcje i Zalety

 • Maszyna może współpracować z TRZEMA KOMORAMI O RÓŻNEJ POJEMNOŚCI.
 • Dwuścienna i wydajnie chłodzona komora mielenia z wymuszonym spiralnym przepływem wody. Wymienny cylinder wewnętrzny ze stali nierdzewnej AISI-304.
 • Uszczelnienie mechaniczne z podwójnym wkładem zapewniające skuteczne uszczelnienie wału. (BURGMANN)
 • Niezależny zamknięty układ płukania uszczelnienia mechanicznego przepływem gliceryny, również chłodzony wodą.
 • Elektronicznie regulowana, zmienna prędkość wału głównego. (Za pomocą falownika.)
 • Przekładniowa pompa podająca produkt ze zmienną regulacją prędkości / natężenia przepływu. (Za pomocą przetwornicy częstotliwości.)
 • Niezbędna energia i ruch są przekazywane perełkom mielącym za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanego systemu Rotor – Pin lub Conventional Disc System, co zapewnia wysoką wydajność mielenia na mokro.
 • Separacja perełek mielących jest wykonywana przez „YOKEŞ® – cylindryczny separator sitowy o wysokim przepływie systemu WDG”, aby osiągnąć najwyższe natężenie przepływu. Powierzchnia sita jest tak dobrana, aby maksymalnie mieściła się w parametrach konstrukcyjnych komory mielenia. Podczas tego procesu sito separatora jest stale czyszczone przez tarczę wirnika. Ponadto, jeśli podczas procesu dojdzie do zatkania sita, wewnętrzną stronę sita można łatwo wyczyścić od strony przedniej pokrywy, bez konieczności opróżniania i otwierania komory mielenia. (Opcjonalnie maszyna może być wykonana w wersji z obrotowym systemem separatora GAP z węglika wolframu do mielenia produktów o wysokiej lepkości)
 • Wbudowane, funkcjonalne sterowanie panelem dotykowym TFT-LCD i pełne sterowanie PLC. Parametry, które należy regulować i kontrolować, to temperatura wyjściowa produktu, wewnętrzne ciśnienie komory mielenia, wartość prądu napędu głównego, moment obrotowy napędu głównego, prędkość pompy podającej itp. (YOKEŞ ® PLB Control System)
 • Różne opcje materiałowe w zależności od wymagań klienta dla części mielących, które bezpośrednio stykają się z produktem. (Specjalna stal hartowana, stal nierdzewna wysokiej jakości, tlenek cyrkonu itp.)
 • Kompaktowa konstrukcja i taca do czyszczenia ułatwiająca dokładne czyszczenie / konserwację komory mielenia.

MODEL

YOKEŞ® - Pro LAB

Silnik

4 kW

Pojemności komór mielenia

0,25 L / 0,5 L / 1 L

System separacji mielników

YOKEŞ® - WDG System Separator sitowy o wysokim przepływie

Prędkość obrotów

Zmienna, sterowana falownikiem (0-4000 RPM)

Minimalna wielkość wsadu

Zależy od wielkości komory

Maksymalna wielkość wsadu

50 L

Wymiary/waga

620 X 600 X 600 mm  / 80 KG