Power Mill Seria SM / Wysokowydajny młyn kulowy

System mielenia SM zapewnia wysoką wydajność oraz w pełni ciągłe mikro / nano mielenie na mokro produktów pompowalnych o niskiej do średniej lepkości. Umieszczony jest w poziomej komorze mielącej, wykorzystując mielniki o określonych typach i wielkościach, w tym niezawodne stosowanie wyjątkowo małych mediów mielących. Skutkuje to osiągnięciem wymaganej jakości produktu przy wysokiej wydajności produkcji i niskim jednostkowym zużyciu energii.

· Młyny serii SM mogą pracować zarówno w procesie cyrkulacji, jak i w procesie „przejścia”, od zbiornika do zbiornika. Niezbędną energię i ruch przekazuje perełkom mielącym specjalnie zaprojektowany SYSTEM ROTOR – PIN, który zapewnia wysoką wydajność mielenia na mokro.

· Specjalna konstrukcja komory mielenia i systemu sworznia wirnika zapewnia najwęższy rozkład wielkości cząstek w krótszych czasach w porównaniu do konwencjonalnych młynów perełkowych.

· Specjalna konstrukcja komory mielenia, przedniej pokrywy, wirnika i sworzni zapewnia najbardziej równomierny przepływ podczas mielenia, jednocześnie czyszcząc sito wylotowe w trakcie procesu. Efekt kruszenia przez mielniki jest znacznie większy w porównaniu z konwencjonalnymi młynami perełkowymi, co skutkuje krótszymi czasami procesu i wyższą wydajnością. Ze względu na bardziej równomierny ruch wewnątrz komory mielenia zwiększa się żywotność mielników.

· Wszystkie części maszyny, które są używane wewnątrz komory mielenia są wykonane z najwyższej jakości materiałów, aby były odporne na agresywny efekt szlifowania kulek cyrkonu. W zależności od obrabianego produktu stosuje się specjalne hartowane stale, tlenek cyrkonu, węglik krzemu i specjalne materiały ze stali nierdzewnej itp.

· Separacja perełek mielących jest wykonywana przez „YOKEŞ® – wysokoprzepływowy cylindryczny separator sitowy systemu WDG” w celu osiągnięcia największego natężenia przepływu. Powierzchnia sita jest tak dobrana, aby maksymalnie mieściła się w parametrach konstrukcyjnych komory mielenia. Podczas tego procesu sito separatora jest stale czyszczone przez tarczę wirnika. Ponadto, jeśli podczas procesu dojdzie do zatkania sita, wewnętrzną stronę sita można łatwo wyczyścić od strony przedniej pokrywy, bez konieczności opróżniania i otwierania komory mielenia.

· Wszystkie rozmiary kulek mielących (min. 0,1 mm) mogą być niezawodnie stosowane w maszynie dzięki specjalnej konstrukcji komory mielącej i sita separatora. Bardzo drobne wartości mielenia można osiągnąć za pomocą młynów serii SM.

· Płaszcz chłodzący komory mielenia został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować przenoszenie ciepła z produktu do układu wody chłodzącej. Dodatkowo dostępny jest również układ chłodzenia przedniej pokrywy i wewnętrzny system chłodzenia sita wylotowego, aby uzyskać najbardziej wydajne wyniki.

· Wszystkie parametry procesu mogą być obserwowane, regulowane i zmieniane przez operatora maszyny za pomocą zaawansowanego systemu sterowania PLC maszyny. Wał główny jest napędzany przez system zmiennej prędkości z falownikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu można osiągnąć najbardziej wydajne wyniki mielenia. Płukanie i czyszczenie maszyny można również łatwo wykonać przy niskich wartościach obrotów.

MODEL

SM-10

SM-25

SM-60

Silnik

22-30 KW

45-55 KW

75-90 KW

Pojemność komory mielenia

10 L

25 L

60 L

Optymalna wielkość wsadu

100-1000 L

1000-2000 L

> 2000 L

Uszczelnienie

Podwójne uszczelnienie mechaniczne

Podwójne uszczelnienie mechaniczne

Podwójne uszczelnienie mechaniczne