Młyny KOSZOWE serii DBM zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wymagania nowoczesnej technologii mielenia na mokro. Głównym celem systemu młynów koszowych jest uproszczenie procesu mielenia, wyeliminowanie dodatkowych trudnych do czyszczenia zbiorników, węży itp. oraz uzyskanie optymalnego rozkładu wielkości cząstek i mocniejszych wyników w krótszym czasie.

Zasada działania:

Obracająca się tarcza pod koszem zasysa produkt przez wlot w górnej części kosza do komory mielenia, gdzie odbywa się mielenie na mokro. Dodatkowe tarcze mieszadła przyspieszają mielenie w komorze mielenia, mieląc przechodzący produkt, powodując poślizg i toczenie się kulek. Produkt przechodzi następnie przez wielkogabarytowe sito szczelinowe, które oddziela materiał od wsadu i zatrzymuje kulki mielące wewnątrz komory mielenia. Dzięki sile odśrodkowej generowanej przez obracającą się tarczę poniżej, zmielony produkt jest wysyłany z powrotem do partii, aby ponownie wejść do komory mielenia od góry kosza.

Zamiast zastosowania jednego lub dwóch przejść przez konwencjonalny młyn perełkowy z mieszadłem o zmniejszonej przepustowości, skuteczniejsze jest zwiększenie liczby przejść z wyższą wydajnością. MŁYN KOSZOWY serii DBM działa na tej zasadzie, zapewniając, że cały produkt podstawowy wewnątrz naczynia przechodzi przez komorę mielenia wiele razy podczas pracy. Powoduje to bardziej jednolity i progresywnie zmielony gotowy materiał o wąskim spektrum rozdrobnienia i intensywności koloru.

Zalety

 • W porównaniu z konwencjonalnymi młynami perełkowymi z mieszadłem, młyny koszowe serii DMB mają wiele zalet. Umożliwiają one przejście większej ilości materiału przez komorę mielenia w określonym czasie, co powoduje znaczne skrócenie czasu mielenia i zmniejszenie kosztów energii. Dzięki unikalnej konstrukcji i parametrom konstrukcyjnym komory mielenia i części mieszadła uzyskuje się dużą moc rozdrabniania.
 • Produkty są przetwarzane w tym samym pojemniku od początku do końca, dodatkowe zbiorniki, pompy i systemy rurociągów są eliminowane, a operacja wstępnego mieszania jest ograniczona do minimum.
 • Komora mielenia i naczynie mielące młyna koszowego serii DMB są chłodzone wodą za pomocą wydajnego systemu chłodzenia. Pomaga to usunąć nagromadzone ciepło, które powstało podczas przechodzenia produktu przez komorę mielenia. Temperatura przetwarzanego produktu efektywnie spada podczas pracy i można utrzymać pod kontrolą optymalną temperaturę
 • Jeśli struktura produktu zmienia się podczas operacji, do kadzi można dodać spoiwo, rozpuszczalnik lub inne pożądane dodatki bez zatrzymywania procesu.
 • Czyszczenie całej komory mielenia i materiału mielącego jest bardzo proste i szybkie.

Funkcje

 • Stal nierdzewna, specjalnie hartowana stal i twarde materiały zastosowane w konstrukcji wszystkich części mających kontakt z medium szlifierskim, w celu ich minimalnego zużycia.
 • Szybko poruszające się części są produkowane z materiałów o wysokiej wytrzymałości.
 • Kompletna konstrukcja ze stali nierdzewnej wykończonej mikro wykończeniem części maszyny, które bezpośrednio kolidują z produktem, w tym kosza, wału głównego, wałków podtrzymujących i tarczy obrotowej, w celu skrócenia czasu czyszczenia do minimum.
 • Elektrohydraulicznie sterowane podnoszenie górnej części maszyny.
 • Efektywny system sterowania zmienną prędkością z przetwornicą częstotliwości.
 • Mocny i niezawodny, sterowany elektrohydraulicznie system mocowania naczynia. (Standardowa funkcja młynów koszowych serii DBM).
 • Płyta centrująca naczynia, która zapewnia, że ​​naczynie jest obracane centrycznie w stosunku do osi wału, gdy zbliża się do maszyny
 • Standardowy pneumatyczny system zamykania naczynia z wytrzymałą pokrywą aluminiową lub ze stali nierdzewnej, oświetleniem, włazem i kołnierzem wentylacyjnym
 • Standardowy bezpieczny układ elektryczny z przełącznikami elektrycznymi i wyposażeniem zapewniającym maksymalne bezpieczeństwo pracy.
 • Wbudowany, funkcjonalny panel sterowania z przyciskami sterującymi i wskaźnikami cyfrowymi do sterowania parametrami procesu.
 • Zaawansowany system sterowania PLC (system sterowania DSBM z kolorowym panelem dotykowym TFT-LCD) z opcją wprowadzania danych do sterowania parametrami procesu w szerszym zakresie.
 • Możliwość użycia wszystkich rodzajów różnych mediów dla uzyskania optymalnych rezultatów mielenia na mokro.

Model

DBM 300

DBM 300L

DBM 500

DBM 500L

DBM 1000

DBM 1000L

DBM 1500

DBM1500L

Silnik

15kW

18,5kW

22kW

30kW

37kW

45kW

55kW

75-90kW

Objętość kadzi

130 - 200 L

130 - 200 L

250 - 400L

250 - 400L

450 - 800L

450 - 800L

700 - 1200L

700 - 1200L

Pojemność kosza

10 L

10L

20L

20L

35L

35L

55L

55L