System mielenia serii HPM jest stosowany do w pełni ciągłego mikro mielenia na mokro produktów dających się pompować o średniej do wysokiej lepkości w poziomej komorze mielenia, przy użyciu kulek mielących określonych typów i rozmiarów, z wyjątkowo wysoką przepustowością i najwęższym rozkładem wielkości cząstek.

Niezbędna energia do mielenia na mokro jest przenoszona na kulki mielące poprzez dyski mieszające zamontowane na głównym wale maszyny. Produkt przeznaczony do zmielenia jest stale podawany do maszyny przez oddzielną pompę podającą.

W zależności od rodzaju mielonego materiału i jego lepkości, „System separatora szczeliny wirnika / stojana z węglika wolframu” lub „YOKEŞ® – system WDG cylindryczny separator sitowy o dużym przepływie” utrzymuje kulki mielące wewnątrz komory mielenia, jednocześnie pozwalając zmielonemu produktowi wypływać z wylotu maszyny.

O sprawności maszyny decyduje energia dostarczana do komory mielenia oraz optymalne wykorzystanie tej energii do procesu rozdrabniania. Dzięki optymalnej geometrii komory mielenia młyny z serii POWER-MILL HPM osiągają wysoki stopień wydajności.

FUNKCJE

  • Komora mielenia ma optymalny stosunek długości do średnicy. Specjalnie zaprojektowane kształty tarcz mieszadła gwarantują najbardziej energooszczędne wykorzystanie i zapobiegają zagęszczaniu się ściernic.
  • Płaszcz chłodzący komory mielenia jest zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować przenoszenie ciepła z produktu do układu wody chłodzącej. Dodatkowo system chłodzenia przedniej pokrywy i wewnętrzny system chłodzenia sita wylotowego są również obecne, aby uzyskać najbardziej wydajne wyniki chłodzenia.
  • Kształt i liczbę dysków mieszadła można łatwo dostosować do przetwarzanego produktu
  • Części ulegające zużyciu, które stykają się z produktem, można łatwo wymienić i są dostępne w wykonaniu z materiałów dostosowanych wytrzymałością do różnych rodzajów mielonych surowców.
  • Młyn wyposażony jest w podwójne mechaniczne uszczelnienie wału typu kasetowego (BURGMANN). Konserwacja – wymiana uszczelek jest bardzo łatwa i może być wykonana przez operatora maszyny. Płukanie uszczelnienia mechanicznego jest kontrolowane przez system płukania w obiegu zamkniętym, który jest również chłodzony wodą. System kontroli ciśnienia płynu barierowego jest sterowany elektronicznie. Uszczelnienia mechaniczne młynów serii HPM charakteryzują się długą żywotnością
  • System sterowania zmienną prędkością pompy podającej jest również sterowany za pomocą falownika
  • Wszystkie parametry procesu mogą być obserwowane, regulowane i zmieniane przez operatora maszyny za pomocą zaawansowanego systemu sterowania PLC. Wał główny jest napędzany przez system zmiennej prędkości z falownikiem. Dzięki tej funkcji można osiągnąć najbardziej wydajne wyniki mielenia. Płukanie i czyszczenie maszyny można również łatwo wykonać przy niskich wartościach obrotów.
  • Łatwo otwierany system szyn komory mielenia zapewnia łatwe i dokładne czyszczenie – konserwację elementów komory mielenia.

Model

HPM-25

HPM-45

HPM-60

Silnik

22kW

45kW

55kW

Pojemność komory mielenia

25L

45L

60L

Optymalna wielkość wsadu

100-1000L

1000-2000L

>2000L

Uszczelnienie

Podwójne uszczelnienie mechaniczne

Podwójne uszczelnienie mechaniczne

Podwójne uszczelnienie mechaniczne