Mieszalnik / homogenizator z wysokim ścinaniem serii SLV to nie tylko podstawowy mikser, ale bardzo wydajna maszyna, która służy do dyspersji, homogenizacji, zawieszania i dezintegracji ciał stałych w cieczach, a zwłaszcza do emulgowania cieczy.

Dzięki specjalnie zaprojektowanej głowicy roboczej wirnik-stojan zaobserwowano, że czas procesu znacznie się skraca, konsystencja produktu i wydajność procesu ulegają poprawie o 90%, ponieważ maszyna jest porównywana z konwencjonalnymi mieszalnikami.

Wysoka prędkość obrotowa łopatek wirnika w specjalnie zaprojektowanej głowicy roboczej wywiera silne ssanie, wciągając płynne i stałe materiały w górę od dna pojemnika do środka głowicy roboczej. Siła odśrodkowa przyspiesza materiały w kierunku boków głowicy stojana. Pomiędzy łopatkami wirnika a wewnętrzną ścianą głowicy roboczej stojana następuje potężne działanie mielące. Następnie materiały są przepychane przez głowicę roboczą stojana z dużą prędkością i przedostają się z powrotem do mieszanego materiału. Materiały wyrzucane z głowicy roboczej stojana są wyrzucane promieniście z dużą prędkością w kierunku boków pojemnika mieszającego. W tym samym czasie nowy materiał jest wciągany do głowicy roboczej. Promieniowe wypychanie i zasysanie do głowicy roboczej ma na celu ustanowienie cyrkulacji, która minimalizuje napowietrzanie spowodowane zaburzeniem powierzchni cieczy. (Nie zaobserwowano wiru)

Funkcje i Zalety

  • Efektywny system kontroli prędkości z przetwornicą częstotliwości.
  • Wszystkie części mające kontakt z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej.
  • Hydrauliczny system podnoszenia dla zespołu silnika i mieszadła na bocznych szynach.
  • Wbudowany panel sterowania z przyciskami i wskaźnikami cyfrowymi.
  • Bezwibracyjna i niezawodna praca grupy mieszalników dzięki precyzyjnie wykonanym, szybko poruszającym się elementom.
  • „System wahadłowy” dla grupy mieszalników wirnik-stojan w celu zwiększenia wydajności podczas procesu.
  • Mieszadła serii SLV mogą być również oferowane jako „tylko część mieszalnika”, aby uzyskać ekonomiczne rozwiązanie do celów produkcyjnych. Ponieważ właściwości mieszania produktu podczas procesu są bardzo optymalne i nie obserwuje się wirów, grupę mieszającą można swobodnie poruszać wewnątrz naczynia, po prostu zawieszając ją za pomocą dźwigu. Samoczynnie kołysze się w naczyniu i tworzy bardzo efektywne mieszanie. Panel operatorski można zamontować na ścianie.

MODEL

SLV - 10

SLV - 15

SLV - 20

SLV - 50

Silnik

7,5 kW 

11 kW

15 kW

37 kW

Prędkość obrotów

0 - 3000 rpm

0 - 3000 rpm

0 - 1500 rpm

0 - 1500 rpm

Średnica głowicy

290 mm

350 mm

360 mm

430 mm