BR – Ex, jest przeznaczony do stosowania dyspergatorów serii VBR w ATEX Zone-1.

Zasadniczo wszystkie właściwości mechaniczne dyspergatorów serii VBR są takie same dla VBR-Ex. Maszyna może być używana jako disolwer, młyn koszowy i mieszalnik rotor-stator.

Ze względu na ograniczenia techniczne sprzętu Ex zastosowanego w maszynie, VBR Ex nie jest sterowany przez PLC. Regulowane i obserwowane parametry procesu są ograniczone. Dlatego jest on klasyfikowany jako oddzielny model.

Dzięki mocnemu silnikowi, szerokiemu zakresowi prędkości, efektywnemu systemowi sterowania i sprzętowi, VBR Ex jest bardzo wydajną maszyną do szybkich procesów dyspersji, drobnego mielenia i homogenizacji małych partii w laboratoriach badawczych.

Dzięki zwartej konstrukcji i podstawowym wymaganiom energetycznym (220 V, 50 Hz, prąd jednofazowy), można go ustawić na sztywnym stole lub stole roboczym, aby rozpocząć obróbkę w ciągu kilku minut.

Parametry maszyny są precyzyjnie optymalizowane w celu uzyskania symulacji jeden do jednego procesów produkcyjnych osiąganych przez maszyny w skali produkcyjnej.

Dzięki szybko wymiennym głowicom roboczym bardzo łatwo jest przełączać się między różnymi typami operacji. Wszystkie procesy w skali produkcyjnej można przeprowadzić w laboratorium za pomocą jednej maszyny.

Funkcje i Zalety

  • Efektywna regulacja prędkości za pomocą falownika.
  • Elektromechaniczne podnoszenie zespołu silnikowego sterowane przyciskiem za pomocą wbudowanego panelu sterowania w wykonaniu przeciwwybuchowym. (Panel składa się z analogowych elementów sterujących maszyny i wskaźnika prędkości)
  • Wszystkie części, które stykają się z produktem, w tym ramiona zaciskowe i płyta podstawowa, są wykonane ze stali nierdzewnej o mikro wykończeniu, co ułatwia czyszczenie.
  • Niezawodny system zacisków, który po jednej regulacji centruje naczynie względem osi wału.
  • Odpowiednie do użytku z podwójnymi ściankami ze stali nierdzewnej / chłodzonymi wodą kadzi
  • Głowica do młyna koszowego wykonana w całości ze stali nierdzewnej z wewnętrznym płaszczem chłodzącym i turbinową tarczą ssącą. Możliwość wykorzystania maszyny z różnymi rodzajami ścierniw oraz uzyskanie doskonałej symulacji procesu mielenia w porównaniu z młynem koszowym typu procesowego

MODEL

VBR - Ex

Silnik

1,5 kW

Prędkość obrotów

0 - 6000 rpm

Pojemność kadzi (disolwer)

1 - 15 L

Pojemność kadzi (młyn koszowy)

1 - 10 L

Pojemność kadzi (rotor-stator)

3 - 10 L

Średnice dysków

ø40 .... ø130 mm

Pojemność kadzi

1 - 10 L

Wymiary/waga

400mm x 600mm x H: 1100mm / 80 KG