Dyspergatory serii VBR to w rzeczywistości maszyny wielofunkcyjne przeznaczone do wszelkiego rodzaju procesów wstępnego mieszania, mieszania „na gotowo”, dyspersji / rozpuszczania, homogenizacji i mielenia na skalę laboratoryjną, w szerokim zakresie lepkości produktów. Maszyna może być używana jako disolwer na skalę laboratoryjną, młyn koszowy i mieszalnik szybkoobrotowy rotor – stojan z wymiennymi głowicami roboczymi.

Dzięki mocnemu silnikowi, szerokiemu zakresowi prędkości, efektywnemu systemowi sterowania i sprzętowi, seria VBR to bardzo wydajne maszyny do szybkich procesów dyspersji, drobnego mielenia i homogenizacji małych partii w laboratoriach badawczych.

Dzięki zwartej konstrukcji i podstawowym wymaganiom energetycznym (220 V, 50 Hz, jednofazowy), można go ustawić na sztywnym stole lub stole roboczym, aby rozpocząć obróbkę w ciągu kilku minut.

Parametry maszyn są precyzyjnie optymalizowane w celu uzyskania symulacji jeden do jednego procesów produkcyjnych osiąganych przez maszyny na skalę produkcyjną.

Dzięki szybko wymiennym głowicom roboczym bardzo łatwo jest przełączać się między różnymi typami operacji. Symulację procesów produkcyjnych można przeprowadzić w laboratorium za pomocą jednej maszyny.

Operator maszyny może obsługiwać maszynę i obserwować / regulować parametry procesu za pomocą panelu dotykowego TFT-LCD na korpusie maszyny. (Maszyna jest w pełni sterowana przez PLC)

Funkcje i Zalety

  • Efektywna regulacja prędkości za pomocą falownika.
  • Elektromechaniczne podnoszenie zespołu napędowego sterowane przyciskiem.
  • Wszystkie części, które mają styczność z produktem, w tym ramiona zaciskowe i płyta podstawowa, są wykonane ze stali nierdzewnej o mikro wykończeniu, co ułatwia czyszczenie.
  • Niezawodny system zacisków, który po jednej regulacji centruje naczynie względem osi wału.
  • Odpowiednie do użytku z podwójnymi ściankami ze stali nierdzewnej / chłodzonymi wodą pojemniki/kadzie.
  • System kontroli temperatury.
  • Głowica do młyna koszowego wykonana w całości ze stali nierdzewnej z wewnętrznym płaszczem chłodzącym i turbinową tarczą ssącą. Możliwość wykorzystania maszyny z różnymi rodzajami ścierniw oraz uzyskanie doskonałej symulacji procesu mielenia w porównaniu z młynem koszowym typu procesowego.
  • Głowica robocza stojana rotora wykonana w całości ze stali nierdzewnej z różnymi typami wykończenia(wiercona, szczelinowa, z sitem, itp.) w zależności od rodzaju przetwarzanego produktu.
  • Opcjonalnie VBR-6000 może być używany z oddzielnym „urządzeniem próżniowym”. Opcjonalne urządzenia próżniowe składają się z oddzielnego systemu z własną kadzią chłodzoną wodą, własną pokrywą, własnym systemem uszczelnienia, własną obudową łożyska, własnym wałem disolwera wewnątrz kubka / własnego systemu kosza. Podciśnienie zapewnia oddzielna pneumatyczna pompa próżniowa i filtr, które są montowane na korpusie maszyny. Wał urządzenia napędzany jest przez silnik główny VBR-6000 ze specjalnym systemem sprzęgającym. Dlatego różne urządzenia próżniowe o różnych pojemnościach i specyfikacjach mogą być używane przez jedną maszynę.

MODEL

VBR - 12

VBR - 6000

VBR-6000 L

Silnik

0,75 kW

1,5 kW

2,2 kW

Prędkość obrotów

0 - 12000 rpm

0 - 6000 rpm

0 - 6000 rpm

Pojemność kadzi (disolwer)

0,5 - 3 L

1 - 15 L

5 - 30 L

Pojemność kadzi (młyn koszowy)

0,5 - 3 L

1 - 10 L

5 - 20 L

Pojemność kadzi (rotor-stator)

0,5 - 3 L

1 - 10 L

5 - 20 L

Średnice dysków

ø30..... ø70mm

ø40 .... ø130 mm

ø50 .... ø150 mm

Pojemność kadzi

0,5 - 3 L

1 - 10 L

5 - 20 L

Wymiary/waga

300mm x 550mm x H:1000mm / 60 KG

400mm x 600mm x H: 1100mm / 80 KG

400mm x 600mm x H: 1100mm / 100 KG