Pompy zębate Serii GTP przeznaczone są do tłoczenia cieczy w szerokim zakresie lepkości. Stosowane są również jako pompy podające produkt w młynach perełkowych, a dzięki specjalnej konstrukcji i precyzyjnemu wykonaniu można uzyskać wysokie natężenie przepływu.

Pompy mogą być używane jako pojedyncze jednostki lub mogą być montowane na stacjonarnej lub ruchomej podstawie, sprzężone z silnikiem typu redukcyjnego. Mogą być używane ze stałą prędkością lub z bezstopniową regulacją prędkości za pomocą falownika.

Funkcje i Zalety

  • Uszczelnienia teflonowe są używane do uszczelniania wału w celu zwiększenia żywotności pompy, szczególnie w środowisku niebezpiecznym. (Opary rozpuszczalnika itp.)
  • Pompy serii GTP są produkowane w czterech różnych modelach. GTP-1 i GTP-2 są przeznaczone do podawania i przenoszenia produktów. Korpusy pomp i wewnętrzne koła zębate są standardowo produkowane z żeliwa i stali dla tych dwóch modeli. (Dostępna jest konstrukcja korpusu i przekładnie z różnych materiałów, np. W całości ze stali nierdzewnej, staliwa z hartowanymi zębatkami itp.)
  • Obudowy wału są wykonane z brązu o wysokiej wytrzymałości. (Wał napędowy dla GTP-2 ma również obudowę łożyska.)
  • Modele GTP 1⁄4 i GTP 1⁄2 są zwykle używane jako pompy płuczące do młynów perełkowych z mieszadłem i pompy do podawania produktu o niskich wartościach natężenia przepływu w maszynach instalacji pilotażowej. Stalowy korpus pompy i specjalne hartowane stalowe koła zębate są standardem dla tych modeli. Obudowy wału są również wykonane z brązu o wysokiej wytrzymałości.
  • Jeśli po pewnym okresie pracy zaobserwuje się wyciek z uszczelnienia wału, można go łatwo usunąć, po prostu dokręcając nakrętkę uszczelnienia, aż uszczelnienie wału osiągnie szczelność.
  • Wydajności pompowania całkowicie zależą od prędkości silnika, lepkości produktu i rodzaju produktu. (Wartości eksperymentalne dla różnych typów produktów mogą być dostarczone na żądanie).
  • Sztywna rama ocynkowana lub pomalowana farbą epoksydową wykonana z blachy stalowej lub profilu NPU jest dostępna dla wszystkich modeli.
  • System zmiennej prędkości z przetwornicą częstotliwości dla wszystkich modeli z podwoziem. (GTPS)
  • System lejków do usuwania powietrza z rur, gdy pompa jest używana do podawania produktu do młyna perełkowego z mieszadłem.

MODEL

GTPS-1/4

GTPS-1/2

GTPS-1

GTPS-2

Wlot/wylot

1/4"

1/2"

1"

2"

Wymiary podstawowe

118 x 48 mm

140 x 70 mm

131 x 56 mm

180 x 102 mm

Silnik

0,18 kW

0,37 kW

1,5 kW

2,2 kW

Obroty

0 - 300 rpm

0 - 300 rpm

0 - 500 rpm

0 - 500 rpm